adsense

Sveikatos apsaugos darbuotojų trūkumas


Pasaulyje vis dažniau pasigirsta gąsdinimai, kad nepaliaujamai didėja medicinos darbuotojų tiek trečiojo pasaulio valstybėse, tiek ir išsivysčiusiose šalyse. Turbūt medicinos darbuotojai, gydytojai, slaugės gali lengviausiai rasti gerai apmokamą darbą užsienyje.

Guardian.co.uk žurnalistė Sarah Boseley savo viename naujausių straipsnių paskelbė, kad padėtis dėl medicinos darbuotojų yra blogiausia dalyje Afrikos, tačiau ir kitos šalys smarkiai kenčia dėl medicinos darbuotojų trūkumo. Jos straipsnyje teigiama, kad pasauliui reikia dar apie 4.2 milijono sveikatos apsaugos darbuotojų. Darbuotojų trūkumas ypač jaučiamas Amerikoje ir Europoje.

Valstybės, kuriose jaučiamas medicinos darbuotojų trūkumas, turi išmokti motyvuoti, mokyti ir pritraukti darbuotojų iš kitų valstybių. O tuo tarpu Lietuvos specialistai gali laisvai rasti medicinos srities darbų Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir kitose valstybėse, kur atlyginimas yra žymiai didesnis.

Lietuvos slaugėms ir gydytojams darbas užsienyje atrodo labai patrauklus dėl geresnių darbo sąlygų ir didesnio atlyginimo už tą patį darbą. Pavyzdžiui, slaugių darbas yra labai sunkus, darbo valandos dažnai yra ilgos, o atlyginimas, palyginus su kitais darbais, yra žemas. Todėl užsienio šalių, tokių kaip Vokietijos, gyventojai patys nenori dirbti tokių darbų.

Svarbiausias kriterijus, kurį taiko imigrantus įdarbinančios medicinos įstaigos, yra tinkamas išsilavinimas ir kalbos žinios. Medicinos srities darbų paiešką galima pradėti internete. Pavyzdžiui, ieškantys medicinos srities darbo Europoje, nemokamų darbo skelbimų gali ieškoti šiuose puslapiuose:

http://www.artemis-europe.com/

http://www.imsrecruitment.com/

http://www.medicaljob-europe.com/

Svetainių, kuriose pateikiami nemokami skelbimai ieškantiems darbo medicinos srityje Europoje, yra labai daug. Turintys pakankamai užsienio kalbos žinių slaugės ar gydytojo darbą užsienyje gali rasti pakankamai lengvai.


1 komentaras: