adsense

Legalus darbas užsienyje


Lietuviai jau seniai emigruoja į įvairias Europos ir pasaulio šalis ieškodami darbo. Vieni griežtai ieško tik legalaus darbo, kiti susivilioja lengvesnėmis galimybėmis įsidarbinti nelegaliai. Nors nelegalų darbą galima gauti daug greičiau nei legalų darbą, tačiau darbuotojui tokio darbo sąlygos dažnai yra visiškai nenaudingos.

Tik legalus darbas ir darbo sutartis užtikrina darbuotojo teises ir pagalbą, nutikus nelaimėms. Tik legaliai dirbdamas darbuotojas moka visus reikiamus mokesčius ir gali tikėtis medicininės ir kitos socialinės pagalbos. Pavyzdžiui, legalus darbas Norvegijoje užtikrina, kad po metų darbo netekęs darbuotojas gali registruotis Norvegijos darbo biržoje ir tikėtis bedarbio pašalpos ar kito darbo pasiūlymo. Tas pats galioja ir dirbant legaliai kitose Europos šalyse. Lietuviams jau nereikia papildomų leidimų norint dirbti legaliai Europos Sąjungos valstybėse, todėl jie turėtų atsakingai naudotis savo teisėmis ir dirbti tik legalų darbą.

Norintys apsisaugoti nuo apgavysčių ir nelegalaus darbo pasiūlymų turėtų išmokti atpažinti nelegalaus darbo pasiūlymus ir būti atidūs skaitydami nemokamus darbo skelbimus interneto puslapiuose.

• Nebendradarbiauti su įdarbinimo agentūromis, kurios nėra registruotos Lietuvoje ar kitoje užsienio šalyje, kurioje ieškoma legalaus darbo. Lietuvos įdarbinimo agentūros privalo darbo biržai pateikti ataskaitas apie įdarbinimą. Todėl lietuviškų legalių įdarbinimo agentūrų sąrašą galima rasti būtent vartant naujausias ataskaitas. Užsienio įdarbinimo agentūros, kurios dirba legaliai, dažnai priklauso įvairioms šalies įdarbinimo agentūrų federacijoms ar sąjungoms. Ieškodami legalaus darbo įdarbinimo agentūrų užsienyje pagalba pasidomėkite, ar pasirinkta agentūra priklauso kokiai sąjungai.

• Patikrink darbo sutartį prieš išvažiuodamas į užsienį ir įsitikink, kad tai legalus darbas. Patikrink, kaip tau bus mokamas atlyginimas. Grynaisiais pinigais mokamas atlyginimas dažnai parodo, kad darbas užsienyje yra nelegalus. Jei gauni darbo atlyginimo lapelį, pažiūrėk, ar jame nurodyti mokesčiai, kurie buvo sumokėti valstybei.

• Jei darbo skelbimą radai internete, patikrink kontaktinius duomenis. Nelegalus darbas dažnai yra siūlomas pavienių asmenų ar kelių asmenų, kurie teigia, kad dirba įdarbinimo agentūrai.

Tik dirbdamas legalų darbą užsienyje būsi tikras, kad reikiamu metu sulauksi tinkamos pagalbos ir tau nereikės išleisti visų uždirbtų pinigų. Legalus darbas taip pat užtikrina, kad tu turi galiojančią darbo sutartį ir patyręs nesąžiningus darbdavių veiksmus ar negavęs atlyginimo galėsi kreiptis pagalbos į teisėsaugos institucijas. Tuo tarp nelegalus darbas ne tik tau nesuteikia jokių garantijų, tu dar rizikuoji ir patirti daug nemalonumų, jei tave dirbantį suras teisėsaugos pareigūnai.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą