adsense

Darbas Ispanijoje


Prieš keletą metų Ispanija buvo labai populiarus lietuvių emigrantų kelionės tikslas. Dauguma ten ir įsikūrė ilgesniam laikotarpiui. Ir šiuo metu ten patraukę lietuvia turėtų galimybę rasti sezoninių ar ilgalaikių darbų. Ispanijoje darbai priklauso nuo to, kokia tavo specialybė ir kokius įgūdžius tu turi. Be abejo, norėdamas dirbti geresnį darbą Ispanijoje tu turėtum mokėti Ispanų kalbą. Dauguma specialybių, įgytų Europoje yra pripažįstamos ir Ispanijoje. Kad ir kokį darbą gautum Ispanijoje, pasistenk gauti bent 6 mėnesių darbo sutartį, nes tokia sutartis apsaugos tave ir suteiks tau tokias pat teises kaip ir ispanui darbininkui.

Vidutinis atlyginimas Ispanijoje yra mažesnis nei kituose lietuvių mėgstamuose imigracijos taškuose, pavyzdžiui Norvegijoje ar Anglijoje. Tačiau ir darbo salygos šioje šalyje yra daug lengvesnės, pragyvenimo kokybė yra geresnė palyginus su gaunamu atlyginimu. Pavyzdžiui, Ispanijoje yra paplitus pietų pertrauka, vadinama Siesta, kuri trunka apie 2 – 3 valandas po pietų. Taip žmonės išvengia didelių karščių. Be to, ispanai yra daug draugiškesni ir lengviau priima užsieniečius į savo bendruomenę. Ispanijoje darbuotojai yra saugomi nuo išnaudojimo, jiems visada siūlomos darbo sutartys, kurios padeda apsisaugoti nuo bet kokio nesąžiningo darbdavio elgesio.

Jei nusprendei įsidarbinti Ispanijoje, būtinai pasirašyk darbo sutartį su darbdaviu. Darbdavys turi mokėti mokesčius, o tu privalai būti apdraustas. Prieš pasirašydamas darbo sutartį būtinai ją perskaityk, jei reikia – išsiversk. Prisimink, kad pirma darbo sutartis dali būti laikina, t.y. 3 – 9 mėnesiams. Tai tarsi bandomasis laikotarpis. Po šio pirmojo laikotarpio tu privalai pasirašyti naują darbo sutartį, bet darbdavys jau turi siūlyti ilgalaikę, o ne kelių mėnesių sutartį. Jokiu būdu nepasiduok vilionėms dirbti nelegaliai, nes taip pats prisidarysi sau didelių bėdų.

Daugiausia sezoninių darbų Ispanijoje galima rasti pakrantėse. Nuo gegužės iki rugsėjo daugiausia pasiūlymu galima sulaukti dirbti pajūrio miestelių baruose, klubuose ir restoranuose. Pajūrio miesteliuose šiuo metu taip vyksta daug statybų, kuriose taip pat galima rasti darbo vietų. Nauji viešbučiai, namai ir vilos.

Tarp moterų paplitę darbai turtingoms Ispanijoje gyvenančioms šeimoms. Namų priežiūra, vaikų priežiūra, maisto gaminimas, apsipirkimas yra pagrindiniai namų šeimininkės darbai. Tokių darbų pasiūlymus Ispanijoje dažnai galima rastivietiniuose laikraščiuose ispanų ir anglų kalbomis. Internete populiariuose skelbimų puslapiuose taip pat būna šių skelbimų. Tačiau verta paminėti, kad už ilgas darbo valandas mokamas palyginti tikrai mažas atlyginimas.

Dar vienas tarp lietuvių paplitęs sezoninis darbas buvo žemės ūkio darbuose – tai įvairių vaisių ir daržovių skynimas. Lietuviai būriais skynė apelsinus, rinko įvairų derlių. Tai yra sunkus darbas, bet ispanai patys jį nenoriai dirbo, todėl imigrantai galėjo užimti daugelį šių darbo vietų.

Dirbant Ispanijoje privalu turėti Socialinės apsaugos numerį. Gauti šį numerį yra pakankamai lengva. Užtenka į socialinės apsaugos biurą ateisi su savo pasu ir paso kopija. Reikia užpildyti anketą ispanų kalba. Šioje anketoje pateikiami pagrindiniai tavo duomenys, tokie kaip vardas, pavardė, adresas ir t.t. Numeris suteikiamas tuoj po užpildytos paraiškos, tau išduodama laikina kortelė, o plastikinę kortelę socialinės apsaugos biuras atsiunčia vėliau. Nebūtina turėti darbą tam, kad gautum socialinį numerį. Tu gali užsiregistruoti vos tik atvykęs į Ispaniją ir pradėjęs darbo paieškas. Šis socialinės apsaugos numeris tau suteikia visas socialines garantijos.

Darbas Ispanijoje gal ir nėra pats populiariausias lietuvių pasirinkimas šiuo metu dėl kitose šalyse siūlomo didesnio atlyginimo. Tačiau daugeliui tai gali puiki proga dirbti, uždirbti ir pagyventi gražioje, šiltoje ir atsipalaidavusioje šalyje.


9 komentarai:

 1. Mano drauge su vyru gyvena ispanijoje ir vyras dirba statybose ir tvarko ivairus objektus smulkesnius, stato visokius priestatus, terasas, stogines. Uzdirba tikrai neblogai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gal butu imanoma su juosusisiekti nes norim dirbti uzsidirbti nes statybose suprantame gerai ir mokam dirbti esam netinginei 35metu vaikinai musu nr07459249839 jei reikalingi butumem aciu laukiam ziniu

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gal yra kokiu nors darbu fabrikuose, laukuose, arba su autopakrovejo jeogu turit pasiulymu siuskit i el.pasta samsungsplus7@gmail.com
  Aciu

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gal yra kokiu nors darbu porai zemes ukyje, siltnamyje ar pns. Tel.nr. 868643249

  AtsakytiPanaikinti
 5. gal zinote kokiu kontaktu vaziuoti dirbti i ispanija

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ieskau virejo darbo Alikanteje, atsikraustau gyventi nuo geguzio menesio. Ispanu kalbos kol kas nemoku. TEL 860368800

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveiki gal kas galit pasiulyti darba ispanijoja? Algis 35m. +37063618546

  AtsakytiPanaikinti
 8. Sveiki, gal yra galimybiu isvykti dirbti I ispanija? Kalba truputy moku, esu 32 metu vyras.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Gal turit pasiulimu darbų tinka bet kokie pasiūlimai du vaikinai nori dirbti ir užsidirbti darbo nebijom kalbos nemokam bet su laiku kaip sakoma viskas išmokstama su pasiūlimai y Gmail karolukazzz12@gmail.com dekuj

  AtsakytiPanaikinti