adsense

Apie įdarbinimo agentūras


Daugelis iš mūsų jau žinome, koks didelis skirtumas yra tarp darbo susiradimo ir karjeros kūrimo. Kiekvienam darbo rinkos nariui kyla sunkumai, kai reikia nuspręsti, ar priimti darbo pasiūlymą tam, kad išgyventum, ar geriau palaukti tokio darbo pasiūlymo, kuris atitiktų turimą kvalifikaciją ir norus. Ši problema ypač aktuali šiuo metu, kai daug specialistų prarado darbus,o vieninteliai Lietuvoje siūlomi darbai yra nekvalifikuoti. Tokioje situacijoje labai gerai pasinaudoti įdarbinimo agentūrų paslaugomis, ypač ieškant darbo užsienyje. Įdarbinimo agentūra yra tarsi tarpininkas tarp darbuotojo ir darbdavio, o jos vienintelis tikslas yra suderinti įmonės poreikius su darbuotojų gebėjimais ir norais.

Įdarbinimo agentūros paslaugos yra geros ne tik darbo ieškantiems žmonėms, bet ir pačioms įmonėms. Didelės kompanijos dažnai daug mieliau naudojasi įdarbinimo agentūrų paslaugomis, nei pačios organizuoja darbuotojų paieškas ir įdarbinimą. Didelės įdarbinimo agentūros yra pajėgios apdoroti didelį kiekį duomenų ir pateikti tik geriausius darbuotojus įmonei. Taigi, jei įmonė planuoja didelį įdarbinimo etapą, kai bus priimta daugiau darbuotojų, įdarbinimo agentūros yra geresnis pasirinkimas nei pora personalo skyriaus darbuotojų, kurie tą darbą atliktų per žymiai ilgesnį laikotarpį.

Įdarbinimo agentūros taip pat turi duomenų bazę, kurioje laikoma informacija apie visus kvalifikuotus, pusiau kvalifikuotus ir nekvalifikuotus darbuotojus, kuriuos galima tuoj pat įdarbinti. Iškart kai potencialus darbdavys paskelbia apie laisvą darbo vietą, visi darbo ieškantys žmonės, kurie atitinka keliamus reikalavimus, gauna skambutį ar el. laišką apie šią darbo vietą. Dėl šios priežasties, visi darbo ieškantys žmonės turėtų užsiregistruoti su keliomis patikimomis įdarbinimo agentūromis. Įdarbinimo agentūros vadybininkai gali atlikti dalį pokalbio dėl darbo tam, kad atrinktų tik geriausius kandidatus, arba suteikti darbo ieškantiems žmonėms daugiau informacijos apie laisvą darbo vietą. Priklauso nuo įdarbinimo agentūros ir darbo pobūdžio, kokia informacija bus pateikta. Tai gali būti tik įmonės adresas ir kita kontaktinė informacija, o kita įdarbinimo agentūra gali net susitarti dėl darbo pokalbio kandidatams su įmonės personalo specialistais.

Tie, kurie turi kvalifikaciją ir todėl nenori griebtis bet kokio darbo, taip pat neturėtų atmesti galimybės pasinaudoti įdarbinimo agentūros paslaugomis. Daugelis užsienio įdarbinimo agentūrų siūlo ir laikinus darbus, kurie gali trukti nuo kelių dienų iki mėnesio ar daugiau. Tokiais pasiūlymais gali pasinaudoti kvalifikuoti darbuotojai, kurie nenori ilgam laikotarpiui pasirašyti darbo, kuris neatitinka jų kvalifikacijos ir norų, sutarties. Laikini arba trumpalaikiai darbai dažniausiai būna fabrikuose, arba prie kompiuterių įvedant ar apdorojant įvairią informaciją. Nors ir nekvalifikuoti darbai, bet jie padeda išgyventi tol, kol asmuo suranda darbą, atitinkantį jo kvalifikaciją. Tokios paslaugos yra itin populiarios užsienyje tarp darbo ieškančių specialistų.

Įdarbinimo agentūros neturėtų būti vienintelis tavo darbo paieškų šaltinis. Įdarbinimo agentūros taip pat yra laimės dalykas. Prisimink, kad tuos pačius darbo pasiūlymus gauna ir šimtai kitų darbuotojų, todėl tu susidursi ne su mažesne konkurencija, nei pats rinktumeis darbo pasiūlymus iš laikraščių ar interneto puslapių. Didžiausias patarimas, renkantis įdarbinimo agentūrą, yra nepatikėti nerealiais agentūros pažadais surasti geriausią darbą už didelį atlyginimą net ir neturint jokios kvalifikacijos.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą