adsense

Savanoriauk ir keliauk


Daugeliui nemokamos kelionės į svetimas šalis atrodo kaip neįmanomas dalykas. Žinoma, yra daugybė būdų sutaupyti ir keliauti pigiai, bet tokiu atveju tau vistiek dažnai kyla klausimas, ar tokia kelionė, kuri perkama už pigiausią kainą, yra geriausias būdas praleisti atostogas.

O ką daryti tiems, kurie nori pamatyti nepažįstamą kraštą, po jį pakeliauti ir jame pabūti ilgesnį laiką? Jei norisi pagyventi taip, kaip vietiniai, pajusti vietinių tradicijas, kasdienybę. Tada geriausias būdas yra savanorystė. Tačiau paskutiniu metu savanorystės programos tapo būdu įvairioms užsienio kompanijoms užsidirbti. Savanorystės programos tapo mokamos, savanoriai turi susimokėti ne tik už lėktuvo bilietus, bet gyvenimo išlaidas ir maistą. Taip, yra daugybė priežasčių, kodėl savanoriai turėtų bent šiek tiek investuoti į savo savanorystės programą. Juk tai gera proga jiems pakeliauti, įgyti įdomios patirties. Bet taupantiems vis dar galima rasti ir nemokamų savanorystės programų, kurios apgyvendina, pamaitina ir suranda savanoriams darbą.

The United Nations. Šia savanorystės programa kasmet pasinaudoja daugybė žmonių iš viso pasaulio. Ji prieinama ir nemokama ir lietuviams, kurie nori išbandyti save savanorystės srityje. The United Nations kasmet siunčia patyrusius beveik kiekvienos srities specialistus į skirtingus pasaulio regionus. Programa apmoka visas savanorio išlaidas, tokias kaip lėktuvo bilietai į abi puses, skiepai ir vizos. Be to, savanoriai gauna ir papildomas įvairias stipendijas, kurių dydis priklauso nuo projekto šalies ekonomikos. Didžiausias programų pasirinkimas yra dviejų metų trukmės, tačiau kasmet daugėja ir tokių programų, kurios trunka 6 mėnesius ar metus. Tai geras būdas pailsėti po studijų ar atsidūrus kryžkelėje, kai nežinoma, ką toliau daryti savo profesiniame gyvenime. Kas gali pretenduoti tapti The United Nations savanoriai? Savanoriams keliami reikalavimai: universitetinis išsilavinimas, 25 metų amžiaus, mažiausiai dveji metai darbo patirties, geros darbinės anglų, prancūzų arba ispanų kalbos žinios. Jei tu atitinki šiuos reikalavimus, gali apsilankyti The United Nations puslapyje ir užpildyti paraišką tapti savanoriu.

Voluntary Service Overseas. Tai yra UK savanorystės programa, kurioje gali dalyvauti ir lietuviai. Vienintelė sąlyga, kad ruošiantis savanorystei reikės porą kartų nuvykti į UK dalyvauti dviejuose skirtinguose ir skirtingu laiku rengiamuose seminaruose. Tik tokiu atveju, jei gali sau tai leisti, turėtum užpildyti internetinę savanorystės anketą. Ši programa jau išsiuntė apie 30 000 savanorių į Afriką, Aziją, rytų Europą ir Karibus. Ši savanorystės programa moka stipendiją ir apmoka visas savanorystės išlaidas. Didžioji dalis programų trunka du metus, tačiau galima rasti ir trumpesnių. Keliami reikalavimai panašūs kaip ir The United Nations. Daugiau informacijos ir apie reikalavimus, keliamus savanoriams, galima rasti Voluntary Service Overseas internetiniame puslapyje.

Galima rasti ir daugiau nemokamų savanorystės programų įvairiam laikotarpiui. Vienos programos trunka apie metus, kitos gali būti tik poros savaičių ar mėnesio trukmės. Svarbu ieškoti ir tikrai rasi. Tačiau svarbu prisiminti, kad savanorystė ir toks keliavimas nebus nieko panašaus į tradicines atostogas. Tau teks dirbti darbą, kuris bus susijęs su tavo turima profesija, bet darbo šalis ir nauji įspūdžiai, iššūkiai padės tau pažvelgti į savo profesiją kitomis akimis.


3 komentarai:

  1. Aš labai mėgstu keliauti ir tyrinėti dar neatrastus kraštus. Dažniausiai gana greitai surandami pigios kelionės bilietai ir jau netrukus leidžiuosi į nuotykius. Puiki galimybė pakeliauti yra mokslas ar darbas užsienyje.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Aš labai mėgstu keliauti ir tyrinėti dar neatrastus kraštus. Dažniausiai gana greitai surandami pigios kelionės bilietai ir jau netrukus leidžiuosi į nuotykius. Puiki galimybė pakeliauti yra mokslas ar darbas užsienyje.

    AtsakytiPanaikinti
  3. Gal būtų galimybė kažkaip prisidėti asmeniškai iš šalies ir išsiųsti siuntinį į Afriką vaikams su būtiniausiais daiktais ? Gal yra ką žinančių apie tokią galimybę ?

    AtsakytiPanaikinti