adsense

Darbo paieškos Airijoje


Darbas Airijoje daugumai lietuvių jau tapo išsigelbėjimu nuo nedarbo. Airijoje jau susikūrusios lietuvių bendruomenės, gyvena ištisos šeimos. Tačiau ir toliau ten plūsta darbo ieškančių lietuvių būriai. Šiame įraše aptarsime, kokiu būdu ieškoti darbo Airijoje, kokius darbo paieškos žingsnius būtina atlikti norint rasti gerai apmokamą ir patinkantį darbą.

• Nuspręsk, kokio darbo tu nori. Daugelis lietuvių, atvykę į Airiją, nesistengia nuspręsti, kokio darbo jie nori ir pasirenka pirmą pasitaikiusį. Tai gal ir geras sprendimas norint šioje šalyje pradėti gyvenimą, tačiau tokiame darbe nereiktų ilgai užsibūti. Prieš ieškant darbo reikia gerai pagalvoti, koks darbas Airijoje labiausiai atitinka tavo įgūdžius, norus, profesiją. Gal tau labiau patinka žemės ūkio darbai, o gal tau labiau sekasi monotoniškas darbas Airijos fabrike. Nusprendus, kokį darbą tu nori dirbti, yra lengviau atsirinkti tinkamus darbo pasiūlymus. Airijoje veikia daug įmonių, kurios siūlo karjeros konsultacijos paslaugas. Be to, gali pasitarti su šeima ir draugais. Niekada nebijok svajoti ir ieškoti geresnio darbo nei pirmas pasitaikęs.

• Susikurk gerą CV. Daug darbo ieškančių lietuvių mano, kad geras CV yra apie juos. Tai yra klaidinga nuomonė. Geras CV yra parašytas apie skaitytoją. Rašydamas savo CV turi atsižvelgti į darbdavį, jo keliamus reikalavimus ir kvalifikaciją tau. Jei pats nemoki parašyti tinkamo CV, gali pasinaudoti įdarbinimo agentūros Airijoje paslaugomis, kurios ne tik tau padeda ieškoti darbo, bet ir už papildomą mokestį sukuria tavo CV.

• Sukurk darbo paieškos planą. Airijoje yra daugybė būdų surasti darbą. Tarp lietuvių plačiai paplitusios darbo paieškos per draugus ir šeimos narius. Jei fabrike ar pas ūkininką įsidarbina vienas šeimos narys, tai ir kiti atvykę dažnai darbą gauna toje pačioje darbovietėje. Tačiau Airijoje darbai siūlomi ir kitu būdu. Ieškant geresnio ir labiau kvalifikuoto darbo galima skaityti darbo skelbimus Airijos laikraščiuose, tokiuose kaip Irish Times arba Irish Independent. Galima pasirinkti ir vietinius arčiau gyvenamosios vietos leidžiamus laikraščius. Internetas taip pat yra geras darbo skelbimų šaltinis. Galima naudotis tokiais puslapiais, kaip www.employireland.ie (šiuo metu pateikiami 978 darbo skelbimai), www.recruitireland.ie arba galima pasinaudoti ir įdarbinimo agentūrų paslaugomis. Ieškok įdarbinimo agentūros arti savo gyvenamosios vietos, nes tokia agentūra pateiks daugiau pasiūlymų, kurie yra tavo gyvenamojoje teritorijoje. Patariama darbo ieškoti ir kitais būdais, ne tik klausinėjant pažįstamų arba skaitant skelbimus Airijos laikraščiuose. Negalima pamiršti, kad daugiau nei pusė laisvų darbo vietų niekada taip ir nebūna paskelbtos. Todėl svarbu tinkamai atlikti pirmą darbo paieškos žingsnį, t.y. nuspręsti, kokio darbo tu nori. Tada reikia surasti tokio pobūdžio įmones ir visoms joms išsiųsti savo CV, paskambinti arba apsilankyti. Pavyzdžiui, jei nusprendei, kad tau labiausiai tiktų slaugos srities darbai Airijoje, tai turėtum susirinkti visas tokio pobūdžio įstaigas, ir su visomis jomis susisiekti. Taip tu turi didesnę galimybę rasti tau patinkantį ir gerą darbą.

• Tinkamai pasiruošk darbo pokalbiui. Dauguma lietuvių, siekiančių geresnių darbų Airijoje, tokio darbo negauna, nes tinkamai nepasiruošia pokalbiui dėl darbo. Svetimoje šalyje svetima kalba pasakyti, koks geras darbuotojas ir asmenybė tu esi, yra labai sunku. Todėl prieš darbo pokalbį turėtum dar kartą peržvelgti profesinį anglų kalbos žodyną, pasipraktikuoti atsakymus į dažniausius darbo pokalbio klausimus. Kalbiniai sugebėjimai ieškant darbo ne tik Airijoje, bet ir kitoje užsienio šalyje yra labai svarbūs.

Lengviausias būdas rasti darbą yra pasinaudoti draugų ar giminių pagalba. Tačiau neturėtum pasikliauti vien jais. Aktyvios darbo paieškos Airijoje gali duoti tikrai gerų rezultatų tavo emigracijos pradžiai.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą