adsense

Pokalbis dėl darbo telefonu


Ne vienas darbo ieškojęs užsienyje ir Lietuvoje susidūrė su darbo interviu telefonu. Tokie skambučiai – darbo interviu telefonu yra labai populiarūs. Jų metu personalo specialistas kalba su pretendentu, klausinėja apie patirtį ir po jo nusprendžia, ar šį pretendentą kviesti į pokalbį dėl darbo įmonėje. Tai bene pats baisiausias pokalbis telefonu, kurio neišvengia daugybė darbo ieškančių žmonių užsienyje. Užsienyje tokie darbo skambučiai yra daug populiaresni, nes darbdaviai dažnai nori įsitikinti, kad tavo kalbos žinios yra pakankamos šiam darbui, kad tu esi pakankamai motyvuotas dirbti tokį darbą. Taigi, būtina kuo daugiau žinoti apie tokius pokalbio dėl darbo skambučius ir jiems tinkamai pasiruošti.

Dažniausiai pokalbis dėl darbo telefonu, kai mums skambina įmonės personalo specialistas, mus užtinka netikėtai. Ieškodami darbo išsiunčiame daugybę CV, o po kelių savaičių netikėtai sulaukiame skambučio, kurio metu įmonės personalo specialistas informuoja, kad norėtų su jumis telefonu atlikti interviu ir paklausia, ar dabar tinkamas metas. Darbo ilgai ieškojęs žmogus, bijodamas prarasti savo galimybę, tuoj pat sutinka ir pradeda pokalbį dėl darbo telefonu. Tai viena didžiausių klaidų, kurias galima padaryti per pokalbį dėl darbo. Taigi, labai sunku yra susikaupti vos per kelias sekundes, kai tuo metu dar kalbant su personalo specialistu širdis dreba, ir pradėti interviu visai jam nepasiruošus.

Dažnai tokie skambučiai mus užklumpa netikėtai, atliekant buities darbus, apsiperkant parduotuvėje, esant svečiuose ar dar kokioje nepatogioje situacijoje. Pokalbis tokioje situacijoje yra ilgas, varginantis, tau nepasiruošusiam sunku prisiminti visas detales apie savo patirtį ir išsilavinimą. Pokalbis sekasi sunkiai, tu vis prašai pakartoti klausimus, pats jauti, kad darai daug kalbos klaidų. Nėra nieko baisiau kaip dalyvauti telefoniniame pokalbyje dėl darbo kita užsienio kalba ir dar jam nepasiruošus. Po tokio pokalbio dažniausiai nebūsi pakviestas į antrą pokalbį dėl darbo įmonėje.

Taigi, kyla klausimas, kaip reikia tinkamai pasiruošti pokalbiui dėl darbo telefonu. Tokiam pokalbiui reikia ruoštis kaip ir įprastiniam darbo interviu įmonėje. Turėk savo CV priešais save, atsisėsk ramioje, tylioje vietoje, kurioje niekas tavęs netrukdys, pasipraktikuok kalbėti apie savo ir savo patirtį. Jei personalo specialistas skambina tau ir klausia, ar dabar yra tinkamas metas pokalbiui dėl darbo telefonu, ir tau šis laikas nėra patogus, be baimės paprašyk susitarti dėl kito tau patogesnio laiko, kada tu galėtum atlikti šį interviu. Dauguma personalo specialistų pasiūlys interviu atlikti iš karto, tačiau jokiu būdu nesitikės, kad tu viską mesi ir iškart atliksi tą interviu. Personalo specialistai, ypač tie, kurie dirba įdarbinimo agentūroms, tikėsis, kad didžioji dalis pretendentų paprašys kito patogesnio laiko pokalbiui dėl darbo telefonu. Jie žino, kad tik vos keli pretendentai nenorės tokio pokalbio nukelti kitam laikui.

Tiesą pasakius, geras pasiruošimas pokalbiui dėl darbo telefonu tau suteikia didelį pliusą. Tau nereikia palaikyti tiesioginio kontakto su tave kalbinančiu personalo specialistu, tu gali naudotis savo CV, pasiruoštais atsakymais, pasakojimais apie savo patirtį ir eitas pareigas. Tu taip pat gali pasiruošti sąrašą klausimų, kurių norėtum paklausti personalo specialisto po to, kai interviu yra baigtas. Toks pasiruošimas duos daug geresnių rezultatų nei tavo sutikimas tuoj pat atlikti interviu.

Jei pokalbio dėl darbo telefonu metu tau reikia pagalvoti prieš atsakant į personalo specialisto klausimą, tu gali drąsiai jo parašyti minutėlės apsvarstyti atsakymui. Bet venk tokių tylos užpildymų, kaip „hmm“, „eee“ ir panašiai. Prisimink, kad pokalbio dėl darbo telefonu specialistas girdi tik tavo balsą ir kalbėjimą, todėl jis ne tik atkreipia dėmesį į tavo užsienio kalbos žinias, bet ir vertina kitus kalbinius dalykus. Interviu pabaigoje paprašyk personalo specialisto, kuris tave kalbino, vardo ir kontaktinės informacijos.

Prisimink, kad pokalbis dėl darbo telefonu yra tik pradinis darbo interviu etapas. Jei jį praeisi sėkmingai, su tavimi bus susisiekta dar kartą ir tu būsi pakviestas į pokalbį dėl darbo įmonėje. Tinkamai pasiruošk tokiam pokalbiui, nebijok jo nukelti vėlesniam laikui.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą