adsense

Pokalbis dėl darbo internetu


Sparčiai tobulėjančios informacinės technologijos ir jų plačios panaudojimo galimybės versle sukėlė naujų iššūkių darbo ieškantiems žmonėms. Nors pokalbis dėl darbo internetu yra gana patogus dalykas lietuviams, kurie vis dar būdami Lietuvoje ieško darbo užsienyje, toks pokalbiai dėl darbo internetu sukelia ir daug streso kandidatams, dalyvaujantiems tokiuose pokalbiuose. Dažnai įmonės panaudoja tokias programas kaip Skype ir jų pakalba atlieka pokalbius dėl darbo su darbuotojais, kurie tuo metu negali atvykti į įmonę. Tai patogu, bet kelia naujų iššūkių bedarbiams. Ruošiantis pokalbiui dėl darbo internetu reikia prisiminti kelis dalykus.

Svarbiausia yra technika, kuri bus naudojama pokalbio dėl darbo Skype metu. Ne visi namie turi greitą kompiuterį, video kamerą ir greitą internetą. Verta tai apsvarstyti prieš pokalbį. Gal verta pasirinkti kitą vietą, kurioje techninės galimybės yra daug geresnės. Nepatartina rinktis interneto kavinių, kuriose lankosi daug žmonių, kuriose vyrauja triukšmas. Galima paprašyti draugų pagalbos ir valandą pasinaudoti jų asmeniniu kompiuteriu. Jei pasirinksite interneto kavinę, rinkitės, kad ji būtų tuščia arba tokią, kuri suteiktų atskirą patalpą jums. Jei pokalbio dėl darbo Skype metu nutrūktų interneto ryšys, jam atsiradus atsiprašykite už techninius nesklandumus. Tokios situacijos sukelia daug streso, bet neleiskite tam stresui sugadinti jūsų įsidarbinimo galimybių.

Pokalbis dėl darbo internetu yra toks pats oficialus, kaip ir pokalbis įmonėje. Būtina apsirengti profesionaliai, atrodyti tvarkingai. Sėdėti tiesiai. Be to, reikia vengti tam tikrų spalvų ir raštų tiek rūbuose, tiek ir aplinkoje. Kamera parodys viską, kas jus supa, tai gali blaškyti jus kalbinantį personalo darbuotoją, jis praleis svarbiausią informaciją apie jūsų sugebėjimus stebėdamas už jūsų nugaros esančios sienos ornamentus. Geriausia, kad fonas būtų neutralios spalvos, už jūsų nugaros gali būti knygų lentyna. Patalpos, kurioje jūs esate pokalbio dėl darbo metu, apšvietimas taip pat yra labai svarbus. Per daug ryški šviesa išryškins viską. Per daug tamsi ar niūri patalpa paliks tokį pat įspūdį apie jus. Pasirinkite gerą apšvietimą ir tvarkingą aplinką.

Kandidatams pakankamai užtenka rūpesčių ruošiantis atsakymus į įvairius klausimus užsienio kalba, o dabar panaudojant naujausias technologijas jie dar turi tapti ir profesionaliais aktoriais, sugebančiais gerai atrodyti prieš kamerą. Pokalbio dėl darbo internetu metu nepatariama daug judėti, naudoti daugybę gestų. Aplinka turi ne tik gerai atrodyti. Reikia prisiminti, kad mikrofonas gali pagauti ir kitokius garsus, pavyzdžiui kaimynų triukšmą, šuns lojimą ar panašiai. Stenkitės pasirinkti tokią vietą, kurioje pašalinių garsų būtų mažiausiai. Išsprendus techninius klausimus lieka pačiam pasiruošti pokalbiui dėl darbo per Skype. Pokalbio dėl darbo metu žiūrėkite į kamerą, nenusisukinėkite, nenukreipkite akių, tačiau nebūkite akmeninio veido.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą