adsense

Kokių darbuotojų reikia Didžiojoje Britanijoje?


Praėję 2010 metai parodė, kad didelę dalis lietuvių emigrantų vis dar mielai renkasi Didžiąją Britaniją su viltimi ten rasti gerai apmokamą darbą ir patogų gyvenimą. Anot Viešosios politikos tyrimų instituto (IPPR), į šią šalį praėjusiais metais atvyko 21 tūkst. daugiau lietuvių nei 2009 metais.

Nors Didžiosios Britanijos politikai yra pasiryžę iki 2015 metų sumažinti imigraciją iki 1990 metų lygio, tyrimai parodo, kad verslui šioje šalyje ir taip trūksta kvalifikuotų ir nekvalifikuotų darbininkų. Naujieji apribojimai bus taikomi tiems imigrantams į Didžiąją Britaniją, kuriems reikia darbinės vizos. Lietuvai esant ES nare, lietuviai gali imigruoti į Britaniją laisvai. Taigi, ši šalis ir toliau išliks populiariausia lietuvių šalis renkantis emigranto kelią.

Statybų sritis vilioja daug lietuvių, norinčių užsidirbti. Statybų įmonės Didžiojoje Britanijoje jau seniai dirba samdydamos imigrantus, ir nors Migracijos Patariamasis Komitetas nenurodė, kad šioje srityje bus jaučiamas darbininkų stygius, galima manyti, kad ir toliau statybose Didžiojoje Britanijoje dirbs imigrantai iš ES ir ES nepriklausančių šalių. Nepaisant ekonominių sunkumų įtakotų darbuotojų sumažinimų, didieji statybų projektai Didžiojoje Britanijoje ir toliau bus vykdomi. Pavyzdžiui, 2012 metų Londono Olimpinės varžybos reikalauja laiku užbaigti milžinišką statybų projektą. Galima manyti, kad likus vos metams Didžiajai Britanijai reikės daugiau imigrantų norint statybas pabaigti laiku.

Nekvalifikuoti darbai, sezoniniai ir laikini darbai yra kita sritis, kuri domina imigrantus, kurie pradžioje bando įsitvirtinti Didžiojoje Britanijoje. Jau ir dabar imigrantai sudaro didžiąją dalį šios srities darbuotojų. Nekvalifikuoti darbuotojai, arba darbuotojai dirbantys sezoninį darbą Didžiojoje Britanijoje gauna dažnai mažesnį atlyginimą nei tas, už kurį šiuos darbus sutiktų dirbti britai. Kiekvienais metais daugybė darbuotojų atvyksta rinkti vaisių, dirbti nekvalifikuotų darbų fabrikuose. Ne tik atlyginimai britams yra nepatrauklūs. Dažnai šie darbai yra sunkūs, o darbo sąlygos nepalankios, todėl britai šių darbų paprasčiausiai nedirba.

Sveikatos apsaugos industrijai taip pat reikia darbuotojų imigrantų. Seselės ir slaugos namų darbuotojai uždirba žemus atlyginimus palyginus su stresu ir sudėtingomis darbinėmis situacijomis, kurias jie patiria kasdien. Imigrantams darbuotojams mažesni atlyginimai yra priimtinesni nei britams, nes savo šalyse jie už tą patį darbą gautų daug mažesnius atlyginimus. Tiek viešosios ligoninės tiek ir privačios gydymo įstaigos Didžiojoje Britanijoje ir toliau turėtų pildyti savo personalą samdydamos darbuotojus imigrantus.

Paslaugų industrija Didžiojoje Britanijoje pasiūlo daugybę įvairių darbų imigrantams iš Lietuvos ir kitų valstybių. Viešbučiai, barai, restoranai, transporto ir taksi įmonės daugiausia samdo imigrantus. Imigrantai šiems darbams pasirenkami ne tik todėl, kad trūksta Didžiosios Britanijos darbuotojų, bet dažnai manoma, kad imigrantų požiūris į šiuos darbus yra daug pozityvesnis nei britų.

Šios keturios darbų sritys Didžiojoje Britanijoje yra labiausiai paplitusios tarp imigrantų. Kadangi darbuotojų trūkumas yra ir šiuo metu, galima teigti, kad lietuviai, emigravę į Didžiąją Britaniją, darbus ras lengvai, jei tik pasistengs ir ieškos.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą