adsense

Darbo paieška Norvegijoje


Norvegija yra puiki šalis gyventi ir dirbti. Lietuviai ypač susidomėjo darbais Norvegijoje paskutiniaisiais metais, kai situacija Lietuvoje ir visoje Europoje pasunkėjo daugeliui paprastų darbininkų. Norvegijoje gyventojai moka puikiai suderinti darbą ir gyvenimą, taip kad abu šie dalykai būtų malonumai, o ne našta. Tačiau ši šalis taip pat yra ir labai brangi. Todėl nusprendus emigruoti dirbti į Norvegiją patariama investuoti daugiau laiko į darbo paieškas, reikia pasistengti rasti tokį darbą, kuris padėtų ne išgyventi, bet patogiai gyventi ir netgi pataupyti.

Kiekvienoje šalyje ieškant darbo reikia atlikti panašius, bet kartu ir skirtingus darbo paieškos žingsnius. Ieškant darbo Norvegijoje patariama:

• Pasidomėti populiariausiomis Norvegijos pramonės šakomis, pasvarstyti kaip tu galėtum savo žinias ir praktinę patirtį pritaikyti dirbdamas vienoje ar kitoje Norvegijos pramonės šakoje. Didžiosios pramonės šakos Norvegijoje yra: nafta ir dujos, maisto apdirbimas, laivų statyba, popierius, metalai, chemikalai, žvejyba. Pasirink tokią šaką, kurioje turi patirties, galėtum pritaikyti savo žinias arba norėtum dirbti. Tada surink kiekvieną įmonę, kuri vykdo veiklą toje srityje, ir išsiųsk kiekvienai po savo CV net jei jos tuo metu ir neskelbia apie darbuotojų paiešką. Tavo pastangos gali tau padėti rasti gerą darbą Norvegijoje.

• Surinkti Norvegijoje veikiančių įdarbinimo agentūrų kontaktus. Taip, tu gali naudotis lietuviškos įdarbinimo agentūros paslaugomis, tačiau nepamiršk, kad lietuviška įdarbinimo agentūra turės labai mažą galimų darbų pasirinkimą, nes ji bendradarbiaus tik su keliomis Norvegijos įmonėmis. Be to, į tą pačią lietuvišką įdarbinimo agentūrą kreipsis ir daugybė kitų lietuvių, todėl tu patirsi daug didesnę konkurenciją. Taigi, naudingiau surasti kelias Norvegijos įdarbinimo agentūras ir užsiregistruoti su jomis. Iš pradžių Norvegijos agentūrų pasiūlyti darbai gali būti laikini, tačiau galima sutartį pratęsti ir ilgesniam laikotarpiui. Populiariausios Norvegijoje darbą padedančios rasti įdarbinimo agentūros yra: Manpower, Adecco ir Proffice. Šios agentūros ima mokestį už savo paslaugas.

• Pasimokyti Norvegų kalbos pradmenų dar prieš nusiperkant lėktuvo bilietą. Daug Norvegijos įmonių darbe naudoja anglų kalbą, tačiau Norvegų kalbos žinios yra didelis privalumas, kuris tau garantuos sėkmingesnę darbo paiešką, geresni rastą darbą ir didesnį atlyginimą. Pradėk lankyti Norvegų kalbos kursus arba surask nemokamas norvegų kalbos pamokas internete.

• Susisiekti su Nacionaline įdarbinimo tarnyba (arbeidskontor) Norvegijoje. Ši tarnyba turi skyrius visoje Norvegijoje. Ši tarnyba teikia nemokamus patarimus ir nemokamai padeda ieškant darbo Norvegijoje. Ši įdarbinimo tarnyba turi Norvegijoje tuo metu siūlomų laisvų darbo vietų sąrašus, pateikia informacijos apie įvairius kursus ir mokymus.

• Naudotis interneto svetainėmis ieškant darbo Norvegijoje. Tai greitas, patogus, bet tuo pačiu ir gana rizikingas būdas ieškoti darbo. Reikia būti labai atsargiam prieš atsakant į darbo skelbimą, vengti pateikti asmeninę informaciją bet kam. Prieš ieškant darbo Norvegijoje internetinių skelbimų svetainių pagalba patariama paskaityti apie Melagingus darbo užsienyje skelbimus.

• Reguliariai skaityti laikraščius, kuriuose taip pat būna gerų darbo skelbimų. Pats didžiausias Norvegijos nacionalinis laikraštis yra Afterposten. Šio laikraščio interneto puslapį su darbo pasiūlymais galima rasti čia. Regioniniai mažesni Norvegijos laikraščiai taip pat spausdina darbo skelbimus.

Ieškant darbo Norvegijoje patariama naudotis kuo daugiau darbo paieškos būdų. Kuo daugiau skelbimų perskaitysi, kuo daugiau CV išsiųsi tave dominančioms įmonėms, tuo didesnė tikimybė, kad rasi tau patinkantį ir gerai apmokamą darbą.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą