adsense

CV rašymo paslaugos


Darbo užsienyje ieškantys lietuviai gali lengvai susivilioti CV rašančių agentūrų paslaugomis, nes pačiam gerai nemokant užsienio kalbos CV rašymas gali būti tikrai didelis iššūkis. Ne tik kalba skiriasi. Dažnai skirtingose šalyse naudojami skirtingi išsireiškimai, skirtingos būdo savybės ir praktinė patirtis pabrėžiama. Europoje priimta naudoti Euro CV formą, kuri yra vienoda skirtingomis kalbomis. Dar viena paslauga, kuri gali būti naudinga lietuviams emigrantams yra įvairių reziumė ir motyvacinių laiškų rašymas.

Kai kurie gali susidurti su įdarbinimo agentūrų spaudimu už papildomą mokestį parašyti gerą CV, kuris garantuos darbo vietą. Galima naudotis ir šių agentūrų CV rašymo paslaugomis, bet prieš galutinai nusprendžiant reikia ir jos paslaugas įvertinti atsižvelgiant į žemiau pateiktus patarimus.

Renkantis CV rašymo paslaugas teikiančią agentūrą reikia būti labai atsargiam. Kiekviena agentūra gali teigti, kad jie profesionaliai rašo CV, tačiau ne kiekvienos darbas iš tiesų bus profesionaliai atliktas. Kai kurios gali atsiųsti tokį CV, kurį ir pats sugebėtum parašyti pasinaudojęs Google vertėju.

Taigi, čia pateikiami keli patarimai, kurie bus labai naudingi renkantis CV rašymo agentūrą.

• Venk apsimetėlių. Deja, darbo ieškantys žmonės labai traukia sukčius ir jie mato gerą progą pasinaudoti kitų sunkia situacija. Venk tokių agentūrų, kurios teigia, kad jų parašytas CV padės jums susirasti darbą, o jei darbo nerasite, agentūra grąžins jums visus sumokėtus pinigus. Profesionalus CV turi daug reikšmės ieškant darbo, bet tai, kad tame CV parašyta, t.y. patirtis ir išsilavinimas, tikrai padeda gauti darbą. Ir dažnai paskaičius atsiliepimus apie tokias „agentūras“ galima pamatyti, kad jie yra sukčiai ir pinigų negrąžina.

• Venk CV gamyklų, nebent tu manai, kad esi toks pats kaip ir visi kiti. Tokias galima atpažinti iš labai mažų kainų. Rašant CV negalima gerai uždirbti jei už vieną CV imamas mažas mokestis. Vadinasi, pigi CV rašymo agentūra naudoja šablonus į kuriuos tiesiog įrašo tavo informaciją be didesnio jos analizavimo, be bandymo pamatyti, kuo tu esi unikalus, išskirtinis.

• Patikrink, kaip atrodo CV rašančios agentūros internetinis puslapis. Jei puslapis neatrodo patraukliai, jei jis nėra gerai organizuotas, tokia agentūra neparašys ir patrauklaus, gerai organizuoto CV. Tačiau gražus interneto puslapis neturi būti vienintelis tavo kriterijus.

• Pažiūrėk, kokie yra agentūros parašytų CV pavyzdžiai. Jei tau nepatinka jų pavyzdžiai, tai ir tavo parašytas CV tau nepatiks. Atkreipk dėmesį, ką ši agentūra labiau pabrėžia rašydama CV: patirtį ir pasiekimus ar CV grožį.

• Pasidomėk, koks yra agentūros CV rašymo procesas. Jokia agentūra negali parašyti gero CV turėdama tik tavo užpildytą anketą. Gera CV rašymo agentūra būtinai norės su tavimi pakalbėti telefonu ar interviu metu. Anketos pildymas padės tau prisiminti daug informacijos, kurią tu jau buvai primiršęs, be to tai padės pasiruošti ir pokalbiui dėl darbo.

• Susitark dėl nemokamo CV įvertinimui. Prieš sumokėdamas pinigus už CV rašymo paslaugas susitark dėl galimybės pirmiausia nemokamai peržvelgti CV ir galimų klaidų ištaisymo. Jei agentūra su tokiu prašymu nesutinka, vadinasi, ji yra dar vienas CV fabrikas, kurio paslaugos yra gana silpnos ir jie nenori jokios papildomos kritikos arba papildomų darbų.

• Susisiek su agentūra ir pakalbėk su asmeniu, rašančiu tavo CV. Tu turėtum susisiekti su darbuotoju, rašančiu tavo CV, ir pasiklausinėti, apie jų patirtį, išsilavinimą, jų pačių karjerą. Jei tu gali kalbėti tik su pardavimų agentu, tada tikriausiai tokia įmonė yra dar vienas CV fabrikas.

• Paklausk, ar agentūra siūlo garantijas. Gera CV rašymo agentūra pasiūlys nemokamai peržvelgti ir pataisyti tavo CV, jei pirmasis CV variantas nesulaukia tavo norimų rezultatų. Patariama rinktis tokias CV rašymo agentūras, kurios garantuoja gerą darbo kokybę.

• Teiraukis apie kainas. Taip, kaina yra labai svarbus dalykas, tačiau ne pats svarbiausias. Skirtumas tarp pigiausios ir brangiausios agentūros bus kelios dešimtys eurų. Tačiau verta išleisti šiek tiek daugiau ir gauti profesionalų CV, kuris padės tau efektyviai ieškoti darbo užsienyje.

CV rašančios agentūros yra nuostabus pagalbininkas tiems, kurie ieško darbo šalyje, kurios kalbos žinios yra tik labai menkos arba vidutinės. Geras CV turi atrodyti profesionalus ir būti be klaidų. Gerai pasirinkus CV rašymo agentūrą tu būsi garantuotas, kad darbą užsienyje rasi daug lengviau.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą