adsense

BREXIT – kokie pasikeitimai laukia?

Po to, kai Jungtinės Karalystės piliečiai nubalsavo už BREXIT, ten gyvenantiems ir dirbantiems lietuviams kyla daugybė svarbių klausimų. Pamažu aiškėja situacija, ko gali tikėtis imigrantai iš Europos sąjungos šalių.

Pirmiausia, Jungtinės Karalystės vyriausybei rekomenduota nustatyti datą, iki kurios į šalį atvykę Europos sąjungos piliečiai galėtų joje pasilikti ir po išstojimo iš sąjungos. Šiuo metu rekomenduojama nustatyta data yra 2017 metų balandžio mėnuo. Tai reiškia, jei jūs vis dar svarstote, ar verta persikelti gyventi ir dirbti į Jungtinę karalystę, jūs tai padaryti turite iki šios datos. Spėję iki balandžio mėnesio persikelti į Jungtinę Karalystę jūs ten galėsite likti kaip laikini ar nuolatiniai rezidentai, priklausomai nuo kiekvieno individualios situacijos. Be to, šioje rekomendacijoje pabrėžiama, kad visi ES piliečiai, persikėlę gyventi į Jungtinę karalystę iki tos datos, turės pereinamąjį 5 metų laikotarpį, kurio metu jie galės naudotis ES suteiktomis teisėmis, t. y. gauti pašalpas arba atsivežti į šalį savo šeimą.

Iki šiol Jungtinės karalystės imigracijos tarnybos išreiškia poziciją, kad ES piliečiai, turintys nuolatinio rezidento statusą, galės likti Jungtinėje karalystėje ir po to, kai ši išstos iš ES. Skaičiuojama, kad tai bus apie 80% imigrantų iš ES. Nuolatinio rezidento statusas Jungtinėje Karalystėje suteikia ir daugiau privalumų, pavyzdžiui turint šį statusą patvirtinantį dokumentą jūs galite naudotis NHS paslaugomis, net jei nebedirbate ir nestudijuojate. Nuolatinis rezidentas taip pat užtikrina, kad jūs galite iš Jungtinės Karalystės išvykti 2 metams ir jūsų statusas, kaip nuolatinio rezidento, nenutrūksta. Tai, kad nuolatinio rezidento statusas tampa itin svarbus imigrantams iš ES, rodo ir tai, kad per paskutinius metus tokių paraiškų skaičius išaugo net 44%.

Svarbu paminėti, kad ES piliečiai, kurie šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje, tačiau neturi nuolatinio rezidento statuso ir neatitinka jokių kitų kriterijų, neturi jokios apsaugos po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.
Dar vienas svarbus pasikeitimas, norintiems likti Jungtinėje Karalystėje po šios išstojimo iš ES, yra paraiškos, kurias reikia užpildyti ir pateikti imigracijos tarnyboms dėl nuolatinio rezidento statuso gavimo. Iki šiol ES piliečiams, dirbantiems ir gyvenantiems JK užtekdavo pateikti laisvos formos prašymą ir reikalingus dokumentus. Tokios paraiškos buvo svarstomos ir ES piliečiai gaudavo nuolatinio rezidento statusą patvirtinančius dokumentus. Tačiau nuo 2017 metų vasario 1 dienos JK imigracijos tarnyba reikalauja ES piliečiams pateikti užpildytą 85 puslapių ES/EEE piliečių paraišką dėl nuolatinio rezidento suteikimo. Šios paraiškos užpildymas ir tinkamų įrodymų pateikimas bus itin svarbus norintiems likti JK ir po jos išstojimo iš ES.

Jei jums reikalinga pagalba pildant paraiškas ir renkant įrodančius dokumentus, rekomenduojame kreiptis į ES leidimai Jungtinėje Karalystėje/EU Permits paspaudus ant šios nuorodos:

https://www.facebook.com/ES-leidimai-Jungtin%C4%97je-Karalyst%C4%97jeEU-Permits-1098791740164564/?fref=ts

2 komentarai:

  1. Na nieko, sūnus grįžta iš Anglijos, jo čia laukia jau naujas butas, pasiėmę paskolą nusipirko su šeima. Tikiuosi po Brexito daugiau jaunimo grįš.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Mano drauges vyras gavo darba anglijoje, bet yra prasomi praeiti a2 kategorijos kursai, nes neturi teisiu motociklo, o darbui reikia. Gal turit kas pasiulyt pigius kursus Anglijoje?

    AtsakytiPanaikinti