adsense

Įdarbinimo agentūros UK


Įdarbinimo agentūros UK įdarbina darbo ieškančius žmones tose darbo vietose, kurias tuo metu paskelbia jų klientai, t.y. darbdaviai. Priklausomai nuo siūlomo darbo, įdarbinimo agentūra gali nusiųsti darbo ieškantįjį darbo pokalbiui su darbdaviu, pateikti darbdaviui tokių kandidatų CV, kurie atitinka keliamus reikalavimus, arba pati įdarbinimo agentūra gali išrinkti tinkamiausią darbuotoją paskelbtai laisvai darbo vietai užimti.

Kaip įdarbinimo agentūros UK uždirba pinigus? Įdarbinimo agentūros ima mokestį už suteiktas paslaugas iš savo klientų. Didžioji dalis UK įdarbinimo agentūrų ims atitinkamą procentą nuo įdarbintojo pradinio atlyginimo, kai įdarbinimo procesas bus baigtas. Pavyzdžiui, jei darbo sutartyje nurodyta, kad pradinis darbuotojo metinis atlyginimas yra 10 000 svarų, tai įdarbinimo agentūra gali imti 10% dydžio mokestį iš savo kliento, t.y. darbdavio. Jei įdarbinimo agentūra suranda laikiną darbuotoją, ji gali imti papildomą valandinį mokestį iš darbdavio ir atlyginimą ji pati moka įdarbintajam. Jei darbdavys agentūrai nesumokėjo už darbuotojo valandinį darbą, agentūra vis tiek privalo sumokėti darbuotojui jo uždirbtą atlyginimą.

Svarbu žinoti, kad įdarbinimo agentūra UK negali imti mokesčio iš įdarbintojo už tai, kad ji surado jam darbą. Taip pat įdarbinimo agentūra negali priversti naudotis tik jos teikiamomis įdarbinimo paslaugomis ir negali priversti naudotis papildomomis mokamomis įdarbinimo agentūros paslaugomis, tokiomis kaip apgyvendinimas, CV rašymas ir kt. Ieškantiems daugiau apie savo teises bendradarbiaujant su įdarbinimo agentūromis UK verta paskaityti www.direct.gov.uk lankstinuką apie dirbančiųjų teises. Šiame lankstinuke pateikti ir pagrindiniai kontaktai, kuriais turėtumėte kreiptis, jei jums iškilo problemų bendradarbiaujant su įdarbinimo agentūromis UK.

Dažnai ieškantieji darbo nežino, į kurią įdarbinimo agentūrą jiems būtų geriausia kreiptis, kaip rasti tokią agentūrą, kuri pasiūlys geriausią darbą. Įdarbinimo agentūrų paiešką UK galima pradėti nuo internetinio puslapio, kuriame pateikiami visų įdarbinimo agentūrų UK aprašymai ir kontaktai. Internete galima rasti daug tokių puslapių, vienas didesnių ir didesnį pasirinkimą siūlantis puslapis yra http://www.agencycentral.co.uk/. Paieška yra itin lengva, nes tu gali atsirinkti įdarbinimo agentūras, kurios siūlo darbus, atitinkančius tavo specialybę, kurios yra arti tavo gyvenamosios vietos ir t.t. Tokie puslapiai suteikia galimybę greitai ir lengvai pačiam surasti daug įdarbinimo agentūrų, kurios mielai su tavimi bendradarbiaus.

Ieškantiems darbo UK su įdarbinimo agentūrų pagalba pirmiausia patariama užsiregistruoti su keliomis įdarbinimo agentūromis. Tai reiškia, reikia išsirinkti kelias įdarbinimo agentūras ir išsiųsti joms savo CV. Po to tu būsi pakviestas į pokalbį su įdarbinimo agentūros vadybininku, kuris bus atsakingas už tavo darbo paieškas. Šis pokalbis padeda vadybininkui susidaryti įspūdį apie tave kaip apie žmogų ir būsimą darbuotoją. Todėl tavo CV, siunčiamas įdarbinimo agentūrai, ir pokalbis su įdarbinimo agentūros vadybininku yra toks pats svarbus kaip ir pokalbis su tave įdarbinančios įmonės direktoriumi.

Ar greitai įdarbinimo agentūra UK suras tau darbą priklauso nuo tavo gyvenimo aprašymo, nuo agentūros profesionalumo, nuo darbo rinkos tavo pasirinktoje UK teritorijoje ir tavo darbo srityje, ir nuo daugybės kitų veiksnių. Agentūra gali rasti tau darbą iškart arba niekada. Todėl patariama ieškoti darbo naudojantis keliomis įdarbinimo agentūromis ir pačiam aktyviai ieškoti įvairių darbo pasiūlymų. Jei ilgą laiką negauni jokios informacijos iš įdarbinimo agentūros, pats su ja susisiek. Skambink savo vadybininkui kartą per savaitę ir klausk apie esamus pasiūlymus, naujienas. Vadybininkai dirba su daugybe darbo ieškančių žmonių, todėl jie tave geriau prisimins, jei tu pats domėsiesi savo darbo paieškomis. Be to, nepamiršk pranešti įdarbinimo agentūrai apie savo naujus įgūdžius, žinias. Pavyzdžiui, jei laukdamas darbo pasiūlymo baigei kursus ir gavai tai įrodantį diplomą, būtinai apie tai pranešk ir įdarbinimo agentūrai. Tai padidins tavo galimybes rasti darbą.

Darbo paieškos svečioje šalyje, ypač tokioje kaip UK, kur dėl vienos darbo vietos grumiasi daugybė imigrantų, gali būti tikras galvos skausmas. Gerai pasirinkta įdarbinimo agentūra padeda tau jo išvengti ir įsidarbinimo procesą padaro daug lengvesniu.


1 komentaras: